skip to Main Content

KUNSTNERE OG MUSIKERE

Deltagerlisten opdateres løbende, så følg med her.

Anja Plato: kunstbøger, projekter

Bente Carstensen: maleri, skulptur

Bibi Hansen: keramik og lerworkshop

Birthe Holmgaard: maleri, skulptur

Else-Marie Poulsen: oliemaleri og akvarel

Fritze Lundstrøm: akvarel, cyanotypi og foredrag: At sanse Norden

Gerda Tranberg: billedkunst, drivtømmerkunst

Gitte Holmskov: håndlavede smykker

Gurli Hjorth: keramik og skulptur – v. Ole Sørensen

Hanne Larsen: billedkunst og collografiworkshop

Heike Lunkwitz: tekstilkunst, syede vægbilleder

Helle Christiansen: billedkunst, skulptur

Helle Thorhauge: pileflet og pileworkshop

Henriette Flindt: unika keramik, kunst i det fri

Ilse Plato: papirkunst

Inga Plato: keramik

Irene Møller: maleri, dyreskulpturer

John Teglgaard: ukulele, elguitar, sang

Jorunn Wallenburg Levin: keramik

Karen Marie Fredslund: genbrugskunst, arbejdende værksted

Karina Bjerregaard: akvarelcollager, performance

Kirsten Holm: unika keramik

Kirsten Holm Nielsen: skulpturel keramik, billedkunst og kunst i det fri 

Kisser Størner: håndindbundne bøger, blandform/maleri

Kurt Thorhauge: kunsthåndværk i jern

Lasse Pedersen: fotografi

Lene Bruun Kolff: brodericollage  

Lene Wiklund: maleri og workshop

Linea Stoklund: glas

Lisbeth Bachman: grafik, skulptur

Lisbeth Dahl: maleri

Lisbeth Ellinor: maleri, akvarel

Lotus Sidse Marie Gustafsson: lyrik, performance

Margrethe Petrine Jensen: portrætmaleri og tegneworkshop

Marianne Farup-Hansen: smykker

Marianne Gade: maleri

Matthias Grün: KORAL-koncert

Meta Mortensen: keramik

Mette Kathrine Jensen Stærk

Palle Lindgaard-Jørgensen: foto/grafik og xerografiworkshop

Preben Andersen: akvarel, collografi, fedtsten

Renate Lehmann-Dähling: oliemaleri 

Søren Lindskov: maleri, knivmageri

Tove Balling: maleri, stentøj med metal

Üze Oldenburg: drejelire, flamsk sækkepibe, sang  

Vibeke Nielsen: skulpturelle krukker

Vibeke Rolskov: olie på lærred, akvarel-tempera

Se festivalens facebookside.

Back To Top