skip to Main Content

KUNSTNERE OG MUSIKERE

Deltagerlisten opdateres løbende, så følg med her.

Annette Olander: keramik
Bente Carstensen: maleri og skulptur
Bibi Hansen: keramik og workshop
Birgit Kvorning: skulptur
Dorthe Bent: glas og maleri
Dorthe Christensen: grafik og olie
Else-Marie Poulsen: oliemaleri og akvarel
Elizabeth Brännström Jacobson: akrylmaleri
Flemming Kastaniegaard: foto og skulptur
Gerda Tranberg: fuglemaleri og drivtømmerkunst
Gitte Holmskov: smykker
Hanne Godtliebsen: oliemaleri på lærred og papir
Hanne Larsen: grafik
Heike Lunkwitz: tekstilkunst
Henriette Flindt: unika keramik
Ingrid Christiansen: skalstole og malerier
Irene Møller: maleri på drivtømmer og natursten
Jacob Nymann Jensen: antikvariat, fotografi og træhåndværk
Jens Rueskov Nielsen: guitar, sang og performance “Det siges at”
Karina Bjerregaard: maleri og performance “Det siges at”
Kate Kanstrup Nielsen: raku keramik
Kent Nørby Andersen: grafik/collografi
Kirsten Holm: unika keramik
Kirsten Holm Nielsen: skulpturel keramik
Kisser Størner: collager, notesbøger, klokkestrenge og malerier
Lasse Reinhard Pedersen: fotos fra Læsø
Lasse Væver Jacobsen: Violin, fedel, nøgleharpe og sang
Lene Bruun Kolff: broderi/collage
Lene Wiklund: olie/akrylmalerier
Lisbeth Bachman: grafik, maleri, foto
Lisbeth Dahl: landskaber i akryl
Lone Hvid: keramik
Lotus Sidse Marie Gustafsson: lyrik og performance “Det siges at”
Marianne Farup-Hansen: smykker
Matthias Grün: keyboard, orgel og KORAL II-koncert
Meta Mortensen: skulpturel keramik
Mette Skov Mærsk: akvarel
Ole Sørensen: fotografi og workshop i fotografi
Palle Lindgaard-Jørgensen: grafik og workshops i xerolitografi og cyanotypi
Preben Andersen: akvarel, grafik, maleri og fedtsten
Søren Lindskov: akrylmalerier og knive
Tove Balling: maleri og stentøj med metal
Vibeke Nielsen: keramik
Vibeke Rolskov: maleri, keramik og sangworkshops: Lysets sang og Morgensang
Ørjan Moen: arbeider på papir og lerret

Se festivalens facebookside og Instagram!

Back To Top