skip to Main Content

Her er oversigtskortet over udstillingsstederne. Besøg dem alle!

1. Vesterø Bedding:
Tove Balling: keramik, maleri
Margrethe Petrine Jensen: portrætmaleri, workshop
Lisbet Dahl: maleri

2. Vesterø Havn Bødehus:
Gerda Tranbjerg: billedkunst, drivtømmerkunst
Kirsten Holm Nielsen: skulpturel keramik
Lisbeth Bachman: grafik, skulptur
Søren Lindskov: akryl på lærred samt knivmageri

3. Havnepladsen 1E:
Marianne Farup-Hansen: smykker

4. ved Sol og Strand, Vesterø Havn:
Henriette Flindt: kunst i det fri

5. Per Kirkebys atelier, Tørkerivej 13:
Hanne Larsen: maleri, grafik, workshop
Palle Lindgaard-Jørgensen: foto-grafik, workshop
Henriette Flindt: keramik
Lene Wirklund: maleri
Lisbeth Ellinor: maleri, akvarel
Karen Marie Fredslund: genbrugskunst, arbejdende værksted

6. Storhavevej 7:
Marianne Gade: maleri

7. På Remmerne 31A:
Vibeke Rolskov: maleri

8. Byrådssalen, Doktorvejen 2, Byrum:
Preben Andersen: grafik, skulptur
Kirsten Holm: unika keramik

9. Birkedommerhuset, Doktorvejen 18, Byrum:
Lene Bruun Kolff: brodericollage
Meta Mortensen: keramik

10. Storedal: Sansestien

11. Læsø Skole, Byrum Hovedgade 58:
Bente Carstensen: maleri, skulptur
Bibi Hansen: keramik
Gurli Hjort: keramik
Lasse Pedersen: foto
Irene Møller: maleri

12. Luddes Hus, Byrum Hovedgade 64:
Kisser Størner: håndindbundne bøger, blandform/maleri
Else-Marie Poulsen: oliemaleri, akvarel

13. Byrum Gl. Mejeri, Byrum Hovedgade 85:
Anja Plato: kunstbøger, projekter
Inga Plato: keramik
Ilse Plato: papirkunst
Gitte Holmskov: håndlavede smykker

14. Mit lille Galleri, Thorvald Hansensvej 2:
Heike Lunkwitz: tekstilkunst

15. Galleri Trollebo, Alleen 30:
Jorunn Wallensburg Levin: keramik

16. Danzigmannvej 5A:
Renate Lehmann: oliemaleri

17. Gammel Uldgaard, Danzigmannvej 6:
Helle Thorhauge: pileflet, workshop
Kurt Thorhauge: kunsthåndværk i jern

18. Galleri tanté, Østerby Havnegade 40:
Helle Christiansen: maleri, skulptur
Birthe Holmgaard: maleri, skulptur

19. Østerby Havn Bødehus:
Karina Bjerregaard: akvarelcollage
Linea Stoklund: glas
Vibeke Nielsen: keramik
Fritze Lundstrøm: akvarel, foredrag

Back To Top